+48 91 421 38 00 •   

Dbajmy o ochronę danych - opcje bezpieczeństwa dostępne w MFP Ricoh

Według danych z raportu Quocirca aż 61% firm odnotowało w ciągu roku jeden lub więcej incydentów związanych z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzenia drukującego. Zapewne wielu z nich można było uniknąć…

Wielofunkcyjne urządzenia drukujące Ricoh zapewniają dostęp do szeregu opcji podnoszących poziom bezpieczeństwa dokumentów. Co więcej, można z nich korzystać bez konieczności inwestowania w dodatkowe, drogie systemy bezpieczeństwa. Kontrola nieautoryzowanej kopii to jedna z nich. Kontrola nieautoryzowanej kopii – jak to działa?

Urządzenia drukujące Ricoh wyposażono w opcję zabezpieczenia wydrukowanego dokumentu przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Podczas drukowania sterownik nakłada na dokumenty niewidoczny wzór. Gdy ktoś będzie próbował skopiować taki dokumentu na dowolnym urządzeniu Ricoh, włączone zostanie powiadomienie dźwiękowe o próbie wykonania nieautoryzowanej kopii, a sama kopia pokryta zostanie szarą planszą uniemożliwiającą odczytanie.Źródło: Ricoh Polska Sp.z o.o.